Wodny relaks w mieście

Kiedy temperatura znacznie przekracza dwadzieścia kresek, szukamy miejsc gdzie możemy ochłodzić nie tylko swój gorący temperament. Ale jak zrobić to wśród betonowych ścian budynków i zatłoczonych ulic? Nawet w tak dużym mieście jakim jest Kraków znajdziesz miejsce, które przeniesie Cię na moment z miejskiego zgiełku do wakacyjnych klimatów.

 

Kryspinów

 

Pierwszym i najpopularniejszym miejscem wodnych szaleństw jest Kryspinów. Oddalony zaledwie o kilka kilometrów od centrum Krakowa ściąga do siebie tłumy. Po wykupieniu biletu masz pełny dostęp do relaksu nad stawem. Jeśli znudzi Ci się opalanie możesz skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego czy boiska do siatkówki plażowej. W weekendy dodatkowo organizowane są imprezy rodem z Ibizy. Jeśli przyjdzie Ci ochota na coś procentowego bez skrępowania możesz ugasić swoje pragnienie - tutaj nie dostaniesz mandatu.

 

Zakrzówek 

 

Mała krakowska Chorwacja zaprasza wszystkich nie tylko ze względu na dostęp do wody, ale również cieszące oczy widoki. Zakrzówek oficjalnie jest już własnością miasta jednak przez planowane zmiany dostęp do niego może być nieco utrudniony. Obecnie dostępne są trzy legalne wejścia. Oprócz typowo wodnych zabaw coś dla siebie znajdą też nurki. Piękne widoki cieszą nie tylko nad, ale też pod taflą wody. Znane są historie jakie cuda są tam zatopione.

 

Bagry

 

Największy akwen wodny mieszczący się w granicach Krakowa Bagry, przez swobodny do niego dostęp już dawno stał się miejscem relaksu. Obecnie oferuje dużo terenu zielonego, gdzie obok cienia drzew można poopalać się na piaszczystej plaży. W planach jest budowa molo czy utworzenie klubu żeglarskiego jednak nie wiadomo kiedy dokładnie powstaną.

 

Przylasek Rusiecki 

 

Mieszkańcy wschodniej części Nowej Huty cieszą się Przylaskiem Rusieckim. Miejsce nieznane większości Krakowian przez utrudniony do niego dojazd. Ci, którym udało się jednak tam dotrzeć ratownicy wypożyczą kajak czy łódkę w bardzo przystępnych cenach. Dla tych wolących czerpać z natury niż w niej pływać też coś się znajdzie. Zalew jest systematycznie zarybiany, wędkarze będą mieli co robić.

 

Cpeardia

 

Dla tych, którzy wolą widzieć w czym pływają miasto proponuje Baseny KS Clepardia. Obok odkrytego basen można pograć w siatkówkę plażową czy odpocząć na trawie. Taka przyjemność wymaga kupienia biletu dedykowanego dla uczniów oraz osób dorosłych. Basen został stworzony w szczególności dla mieszkańców Prądnika jendak każdy ma do niego swobodny dostęp.

 

Basen Wandzianka

 

Kolejnym z basenów odkrytych jest Basen Wandzianka (dawna Krakowianka). Tutaj również trzeba opłacić wstęp, specjalnie z myślą o rodzinach przygotowano bilet 2+1 czy 2+2. Dodatkowymi atrakcjami mogą być bicze wodne czy zjeżdżalnie. Duży kompleks wodny może zastąpić ten przy czterogwiazdkowym hotelu w gorącej części świata.

Rybka lubi pływać, mieszkańcy Krakowa też!