Gdzie zacząć dzień w Krakowie

Jak odpowiednio zakończyć dzień dowiesz się tutaj, podpowiemy Ci też jak go zacząć. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, a to gdzie je zjesz może wpłynąć na jego dalszą część. Pozwól jeść także oczami i wpadnij na najlepsze śniadanie w mieście. 

 

Gospoda Koko

 

Otwarta aż do trzeciej w nocy gospoda, od godziny 8:00 zaprasza na śniadania. Wiejski klimat w środku miasta codziennie odwiedza mnóstwo Krakowian jak i turystów. Domowa atmosfera i uśmiechnięta obsługa pomagają mile rozpocząć dzień. Atutem Gospody Koko jest również jej lokalizacja, trafisz tam nie tylko przechodząc typowymi trasami turystycznymi, ale również spiesząc się na uczelnie.

 

Bal

 

Oddalając się nieco od centrum warto wpaść na Zabłocie. W postindustrialnej przestrzeni ukryte jest małe, ale jakże oryginalne miejsce. Do Balu zaglądają już nie tylko okoliczni mieszkańcy. Przychodząc w weekendy możesz posmakować panacakes czy tortille z różnymi dodatkami (również wegetariańskimi). W menu przewidziana jest także propozycja dla dwojga. W okresie letnim śniadaniem można cieszyć się w ogródku na leżakach.

 

Międzymiastowa

 

Jeśli sny o podróżach do LA, Barcelony, Sztokholmu czy Tokio chcesz przenieść na jawę, zacznij dzień w Międzymiastowej. Kuchnia z całego świata pozwoli Ci rozpocząć dzień w prawdziwie światowym stylu. Do każdego śniadania dostaniesz kawę za jedyną złotówkę. Dla śpiochów dobrą wiadomością będzie to, że pierwszy posiłek zjeść można w weekendy aż do godziny 13:00.

 

Smakołyki

 

W sąsiedztwie Plant miejsce swoje zajęły Smakołyki. Specjalnie przygotowane zestawy śniadań polskich, angielskich czy wegetariańskich trafią w każde gusta. Dbający o dietę mogą wybrać musli z jogurtem i sezonowymi owocami lub pełnoziarniste tosty z różnymi dodatkami. Dodatkowym atutem jest cena, średnio za śniadanie zapłacisz 12 zł.

 

Tektura

 

Skoro “kawa to podstawa”, to podstawowym miejscem do porannej wizyty musi być Tektura. Tradycyjne kanapki w ciekawych kompozycjach to flagowa propozycja kawiarni. Nieco lżejszym śniadaniem może być croissant czy ciastka owsiane. Jeśli się spieszysz możesz porwać jedzenie na wynos - obsługa szybko Ci je zapakuje.

 

Charlotte

 

Żeby zjeść śniadanie w francuskiej piekarnio-cukierni wcale nie trzeba daleko jechać. Pachnące świeżym pieczywem Charlotte ma swój adres na Placu Szczepańskim. Wyjątkowe miejsce serwuje różnego rodzaju konfitury i czekolad. Śniadaniem możesz delektować się aż do północy, a kawę zamienić możesz na szampana!