Najlepsze pierogi w Krakowie

Wszyscy znają i kochają, a lista miejsc, w których można je zjeść ciągnie się przez wszystkie uliczki Krakowa. Żeby znaleźć te najlepsze wcale nie trzeba próbować wszystkich, wystarczy wpaść do tych sprawdzonych przez stałych klientów.  

 

Przystanek Pierogiarnia

 

Pierwszym miejscem wartym odwiedzenia musi być Przystanek Pierogarnia. Dla tych, którzy zagoszczą tam pierwszy raz, stali bywalcy ostrzegają - będzie to przystanek na dłużej. Cztery różne lokalizacje, ale standardy zachowane te same. Jeśli nie możesz zdecydować się na jeden smak, do woli miksuj wszystkie. Dla tych z mniejszym żołądkiem dobrą wiadomością będzie możliwość kupienia połowy porcji, tak by inni mogli zjeść więcej. Ogromnym atutem miejsca jest przede wszystkim cena, za całą porcję zapłacisz nie więcej niż 9 zł!

 

 

Dawne Pierożki u Vincenta poza zmianą nazwy na Pierogi Mr Vincent nie zmieniły nic. Dziewięć lat działalności zaowocowało w 35 różnych propozycji. W menu oprócz tradycyjnych farszów znajdą coś dla siebie również wegetarianie. Oryginalne nadzienia warzywne zamknięte w cieście domowej roboty podbiją serca każdego roślinożercy. Jeśli masz ochotę na deser, koniecznie spróbuj pierogów z nadzieniem owocowym.

 

Love Pierogi

Miejsce, które nawet w swojej nazwie pała miłością do pierogów mieści się na ul. Długiej. Love Pierogi dbają nie tylko o smak, ale również o wygląd swoich dań. Żeby oczy też jadły, nawet ciasto ma swój kolorowych charakter. Posmakujesz tam między innymi pierogów toskańskich z suszonymi pomidorami, indyjskich z zielonym groszkiem czy chłopskich z wędzonym serem.

 

 

W sąsiedztwie najlepszych klubów na ul. Szewskiej zjesz nie pierogi, ale lepiaki w Pierogarni Krakowiacy. Twoje kubki smakowe do góry nogami wywrócą te z nadzieniem pieczarkowym, mozzarellą i suszonymi pomidorami czy z mięsem pieczonym na blasze. Możesz też posmakować tych na słodko z jabłkiem i różą bądź z nadzieniem raffaello. Takie słodkie propozycje przypadną do gustu, na pewno też tym dużym dzieciom.

 

 

 

Na prawdziwą ucztę smaków zaprasza do siebie Galeria Pierogów. Przysmaki przyrządzane na dwa sposoby - gotowane i smażone - będą stałą pozycją w menu każdego dbającego też o… masę. Ciekawym dodatkiem są też różnego rodzaju sosy. Obsługa dba również o pracusiów, gorące pierożki dostarczane są pod same drzwi!

 

 

Zaraz przy Placu Bohaterów Getta swoje cztery ściany ma Suchy Pedro. Stosunkowo młode miejsce ma już wielu fanów. W menu znajdziesz pierogi “Ruskie, ale Polskie” czyli te tradycyjne z nutką nowoczesności, ciekawą propozycją są też NASZPInaKOWANE czy Dary lasu. Dbając o środowisko możesz zjeść nawet talerz - specjalnie zrobiony z otrębów!