Sezon grillowy w mieście

W cieplejsze dni spotkania ze znajomymi przenoszą się w plener. Sezon grillowy rozpoczął się już jakiś czas temu, ale dla wielu nadal tajemnicą są miejsca gdzie można robić bez żadnych konsekwencji. Jeśli nie masz swojego ogródka, poniższe miejsca mogą być dobrym rozwiązaniem.

 

Błonia

 

W samym centrum miasta znajdzie się kąt na grilla, a nawet na to ogromna przestrzeń. Krakowskie Błonia zapraszają do siebie również i na taką formę spędzenia wolnego czasu. Jest to dobra alternatywa dla tych, którzy chcą szybko się tam dostać jednocześnie nie wyjeżdżając daleko poza centrum. Do miejsca doprowadzą Cię ścieżki rowerowe (skąd wziąć rower dowiesz się tutaj). Należy jednak pamiętać, że z tej zielonej części Krakowa korzystają rodziny z dziećmi i czworonogi - trzeba po sobie posprzątać.

 

Bagry

 

O Zalewie Bagry wspomnieliśmy już przy okazji miejsc do pływania i wodnych atrakcji. Jednak miejsce to skrywa w sobie jeszcze jedną atrakcję. Duża przestrzeń umożliwia swobodne grillowanie. Dla bardziej wymagających znajdzie się również kącik sanitarny. Miejsce to jednak wymaga dużej ostrożności, grillowanie pod drzewami jest dość ryzykowne, warto znaleźć troszkę więcej otwartej przestrzeni.

 

 

Dla studentów dobrą wiadomością będzie decyzja zarządców Akademików Politechniki Krakowskiej i Miasteczka Studenckiego AGH. Nie muszą ruszać się daleko, żeby w końcu słoiki od mamy zamienić na własnoręcznie przygotowaną kolację. Ogrodzony teren i kawałek zieleni może zamienić się w Twój prywatny, domowy ogródek.

 

Przylasek Rusiecki

 

Mieszkańcy Nowej Huty też będą zadowoleni. O Przylasku Rusieckim pisaliśmy już tutaj, jednak oprócz wodnych zabaw i ostoi dla wędkarzy czas można spędzić piekąc kiełbaski. Atutem jest na pewno piękny krajobraz oraz cisza i spokój. Trudności i czas na dotarcie nad zalew, na pewno zostaną zrekompensowane.

 

Os. Rżąka

 

Grillować możesz również na osiedlu Rżąka. Na terenie rekreacyjnym przy stawie nie tylko możesz się zrelaksować, ale również skorzystać z boiska do siatkówki czy koszykówki. Dzieci w oczekiwaniu na pyszności umilą sobie czas na placu zabaw. Południowa część Krakowa może stać się centrum życia towarzyskiego okolicznych mieszkańców.