Patrz na Kraków z góry

Wyjątkowe miejsca w Krakowie musisz poszukać nieco wyżej. Z dala od zakorkowanych ulic i ruchliwych alejek są miejsca, w których patrzenie z góry nie jest niczym złym. Wznieś się na wyżyny dobrego smaku i zobacz miejskie życie z innej perspektywy.

 

Cafe Oranżeria

 

Specjalizująca się w kuchni fusion Restauracja Cafe Oranżeria zachwyca wyjątkowym doborem smaków. Obok niespotykanej kompozycji zup, przystawek, dań głównych i deserów w menu przewidziane są także smakołyki dla najmniejszych. Jednak największym atutem tego miejsca jest jego lokalizacja. Restauracja zachwyca przede wszystkim widokiem na Wawel i Wisłę.

 

VIDOK

 

Vidok to miejsce z jedną z najpiękniejszych panoram na cały Kraków. Restauracja specjalizuje się między innymi w kuchni polskiej i szerokim wyborem win. W menu znajdziesz kotlety jagnięce z pieczonym czosnkiem, pappardelle z borowikami i pikantnym salami czy krem z selera naciowego z groszkiem ptysiowym. Bliskie sąsiedztwo Wisły i Wawelu tworzy niesamowity klimat, zwłaszcza po zmroku.

 

Zielone Tarasy

 

Na śniadanie, lunch, obiad i kolacje zapraszają Zielone Tarasy. Restauracje wyróżnia przede wszystkim ekologiczna kuchnia, której dania wege czy te dla dzieci trafią w gusta każdego. Dużym plusem jest regularnie zmieniane menu. Widok na kościół Mariacki i Wzgórze Wawelskie pozwolą odpocząć w bardziej kameralnym otoczeniu.

 

Restauracja u Romana

 

Kolejnym z miejsc, gdzie należy patrzeć z góry jest Restauracja u Romana. Na szóstym piętrze, w budynku Akademii Muzycznej znajduje się miejsce specjalizujące się w domowej kuchni. Codziennie dwie inne propozycje dania głównego z zupą to flagowa propozycja w menu. Dodatkowym plusem restauracji są zaskakująco niskie ceny, za cały obiad zapłacisz maksymalnie 13.50 zł!

 

Restauracja Malecon

 

Kubański klimat w samym centrum Krakowa? Tak, to możliwe! Restauracja Malecon to wyjątkowe miejsce, z którego zobaczysz nawet Tatry. Na tarasie posmakować możesz świeże mule, gruszkę z pieczoną gorgonzolą czy żeberka. W menu znajdziesz również propozycje bez glutenu. Restauracja obsługuje także spotkania biznesowe i imprezy okolicznościowe.