Najlepsza kawa w Krakowie

Po ciężkiej nocy na mieście, czy przed wymagającym dniem w pracy każdy szuka sposobu na naładowanie baterii. Najlepszym, najpopularniejszym i najbardziej przystępnym wyjściem jest filiżanka dobrej kawy. Czarna, biała, latte, a może z czekoladowym syropem - nie ważne jaka, ważne gdzie.

 

BonJour CaVa

 

Na Dolnych Młynów jedno z miejsc przyciąga do siebie wyjątkową kompozycją kaw - BonJour CaVa. Niech francuska nazwa Cię nie zmyli. W kawiarni skosztujesz parzone ziarna specjalnie sprowadzane z Salwadoru, Kenii, Etiopii a nawet Hondurasu. Możesz zdecydować jakim sposobem będzie przygotowana kawa. Pomimo postindustrialnego wnętrza, ciepła atmosfera sprzyja długim godzinom spędzonym w niewielkiej kawiarni.

 

Bona

 

Dobrą kawę i ciekawą książkę znajdziesz w samym sercu Krakowa. Bona proponuje nie tylko mocną pobudkę, ale również ciekawą lekturę. Kawiarnia z dość pokaźną biblioteczką może stać się stałym miejscem spotkań nie tylko mieszkańców Krakowa. W swoich zbiorach ma również pozycje anglojęzyczne. Jeśli kawa już się skończy, a do końca książki jeszcze daleko możesz zabrać ją do domu. Bona to nie tylko połączenie biblioteki i kawiarni, ale także księgarni.

 

Kocia Kawiarnia Kociarnia

 

Jeśli tak samo samo jak kofeiny brakuje Ci czworonoga, idealnym miejscem stanie się Kocia Kawiarnia Kociarnia. Jedyna taka kawiarnia gdzie gospodarzami są koty. Chociaż bardzo lubią swoich gości, to one ustalają reguły, których należy przestrzegać. To miejsce zachwyci również dzieci, aby mieć pewność, że będzie czekać na Was miejsce zarezerwuj je telefonicznie. Zwłaszcza w weekendy kawiarnia pęka w szwach. Każda kawa będzie smakować wyjątkowo w takim towarzystwie.  

 

Mleczarnia

 

Nazwa miejsca może nieco zmylić, ale zapach świeżych ziaren już nie. Mleczarnia proponuje łyk kawy w domowym klimacie. W ogródku, na drewnianych krzesłach możesz poczuć się jak na rodzinnym spotkaniu. Plusem są też domowe ciasta, co prawda ich wybór jest niewielki, ale za to wysoka jakość robi wrażenie.   

 

Wesoła Cafe

 

Lepiej pić kawę niż nie, więc lepiej wpaść do Wesołej Cafe niż nie. Przyjazna atmosfera sprzyja długim rozmowom przy przyrządzonej na wybrany przez Ciebie sposób kawie. Jeśli smak zachwyci Cię tak bardzo, że będziesz chciał kosztować go codziennie śmiało zapytaj baristę jakich ziaren użył, możesz je tam kupić. Kawiarnia cieszy się wyjątkowo pozytywnymi opiniami odnośnie obsługi, jak wiadomo zgrany zespół to klucz do sukcesu. Z kawą dostaniesz nutkę ich optymizmu.