Parostatek na żywo - Krzysztof Krawczyk wystąpi na Juwenaliach UEKu 2019

Zbliża się majowe święto studentów! Na chwilę obecną znamy harmonogram Juwenaliów 2019 Uniwersytetu Ekonomicznego.

 

 

Dla fanów sportu i mocnych wrażeń zorganizowano VIII edycję X-tremaliów porównywaną do popularnego Armageddon Challenge. Jak co roku pojawi się ulubiony element Juwenaliów UEK, czyli Wybór Najmilszych. Wydarzenie to zamyka koncert – do tej pory na scenie pojawili się m.in. Te-Tris, Kuban czy Adi Nowak. Miłośnicy gier komputerowych, jak i planszowych, będą mogli wykazać się podczas UEK Gaming Stage, w ramach którego szykuje się powrót do przeszłości i pokaz gier sprzed 20 lat!

To na co wszyscy jednak czekają, to Koncert Główny, który odbędzie się 9 maja na Kampusie Uniwersyteckim. W tym roku dwie z trzech gwiazd związane są ze sceną hip-hopową.

 

 

Na pierwszy ogień idzie Paluch. Poznański raper, który swoją karierę zapoczątkował nielegalem „Życie jest piękne” w roku 2004. Pierwsza legalna płyta artysty – „Pewniak” ukazała się w 2009 roku. Paluch współpracował z wieloma znanymi artystami z branży, byli to m.in. Miuosh, O.S.T.R, Tau, Quebonafide czy WSRH. Ostatni album z końca 2018 roku „Czerwony Dywan” cieszy się dużym powodzeniem, a popularność artysty nie budzi wątpliwości – w Polsce sprzedano ponad 350 tysięcy albumów artysty!

Kolejnym raperem, który zadebiutował stosunkowo niedawno, bo w 2013 roku, jest Sarius. Młody artysta pochodzi z Częstochowy, jest debiutantem wytwórni Asfalt Records i nieustannie pnie się po szczeblach kariery. Jego krążek „Antihype” z 2017 roku dostał certyfikat Złotej Płyty. Ostatni album „Wszystko co złe” trafił do czołówki pod względem sprzedaży, a utwór „Wiking” znalazł się na liście TOP 10 najpopularniejszych utworów rapowych 2018 roku. Niedawno mogliśmy go usłyszeć na pierwszej edycji Above The Rest w Krakowie.

 

 

Miłym zaskoczeniem okazała się informacja o ostatnim muzyku, który wystąpi podczas juwenaliowego koncertu. To osoba znana w Polsce i za granicą, budząca wiele kontrowersji i mająca za sobą najlepsze lata kariery – mowa o  Krzysztofie Krawczyku. Artysta znany z hitów takich jak: „Parostatek” czy „Mój przyjacielu” swoją twórczość rozpoczął już w roku 1963 i jest ulubieńcem aż trzech pokoleń! Jeszcze niedawno żaden after nie mógł się obejść bez słynnego remiksu Unitra Audio utworu “Chciałem być”.

 

 

Zainteresowanie głównym koncertem jest ogromne. W wydarzeniu mogą uczestniczyć wszystkie osoby pod warunkiem, że ukończyły 18. rok życia. Aktualnie sprzedawane są bilety z III puli, a ceny są wyższe niż w ubiegłym roku – wahają się między 45 a 65 zł.

Oficjalne wydarzenie na Facebooku