Juwenalia 2017 w Krakowie

Niezmiennie od XV wieku, przez kilkanaście dni w roku władzę w Krakowie przejmują studenci. Wraz z kluczami do bram miasta studenci dostają możliwość integrowania się podczas najciekawszych wydarzeń muzycznych. where2B.org pomaga odnaleźć się każdemu na imprezowej mapie Krakowa, pomożemy uporządkować i ten kalendarz.
Na początek Uniwersytet Ekonomiczny przygotował zmagania e-sportowców, 27 kwietnia na UEK GAMING STAGE można będzie sprawdzić się w grach karcianych, planszowych, a nawet tych na konsoli. Sportowcy rozgrzewajcie palce! Tego samego dnia studenci UEKu wybiorą Najmilszą Studentkę i Super Studenta. Uczestnicy zmagający się w różnych kategoriach zabiorą ze sobą kibiców w podróż dookoła świata.

Na pierwsze muzyczne doznania 9 maja zaprasza do siebie Strefa Plaża AGH. Od 18:00 usłyszeć będzie można radomskiego rapera Kękę promującego swój album “Trzecie Rzeczy” oraz Ten Typ Mes mieszając rap z elektroniką, g-funkiem i jazzem. W koncertowy nastrój wprowadzi support ARABa.

Kolejnego dnia tj. 10 maja w klubie Żaczek zagrają Juwenaliowi Niepokorni. One man show - Krzysztof Zalewski chodź w okrojonym składzie da show dokładnie tak jak zawsze, a LAO CHCE ze swoją najnowszą płytą “Brzechwa Dzieciom” przeniesie duże dzieci w ten mniejszych świat.

11 maja Krakowskie Juwenalia zapraszają na Koncert Plenerowy. Kolejno zagrają NOCNY KOCHANEK, COMA, PIDŻAMA PORNO, a wisienką na torcie będzie O.S.T.R & LIVE BAND. Cztery gwiazdy, cztery koncerty i godziny dobrej muzyki.

Gratką dla podążających za modowymi trendami będzie Fashion Night 15 maja. Dzięki Uniwersytetowi Ekonomicznemu swoje kolekcje zaprezentują polscy projektanci. Organizatorzy zadbali by nie tylko stylizacje cieszyły oczy, ale również makijaż i spektakularne fryzury - no cóż, w końcu nie tylko szata zdobi człowieka.

Aby zaznać dreszczyka emocji, 16 maja wpadnij X-tremalia, czyli zmagania tych najaktywniejszych. Dla tych preferujących ekstremalne... brzmienia w Klubie Studenckim Kwadrat odbędzie się Przegląd Kapel Rockowych. Pokaż twardy bicek bądź ucho - dla każdego coś dobrego.

Gwiezdne Wojny już 17 maja przeniosą się na Uniwersytet Ekonomiczny i pomogą w Zmaganiach Wydziałów. Tego samego dnia Aleja Główna zamieni się w kino plenerowe by zintegrować wcześniej skłócone wydziały na Nocy Kinowej.

Najlepsze i najgłośniejsze wydarzenie jednocześnie kończące królowanie studentów w Krakowie odbędzie się 18 maja. Koncert Główny jak co roku zbierze ogromną ilość osób, tym razem bawić będziemy się z ZEUSEM, Tom Swoonem, The Dumplings, Paluchem, Bovska oraz z Quenbonafide! Bądźcie z nimi do końca.

Jeśli Juwenaliowe propozycje wzbudzą w Tobie imprezowego ducha, wpadnij później na after. Wszystkie klubowe propozycje znajdziesz tutaj.