Juwenalia UEK - znamy już pierwszą gwiazdę!

Juwenalia UEK są jedną z najbardziej wyczekiwanych imprez studenckich w Krakowie, na którą składa się aż 8 zróżnicowanych projektów. Zwieńczeniem całego wydarzenia jest Koncert Główny, podczas którego każdy, od fanów hip-hopu po tych słuchających muzyki elektronicznej, ma zagwarantowaną dobrą zabawę. W poprzednich latach występowali m.in. Taco Hemingway, Quebonafide, The Dumplings oraz Lost Frequencies. Tego roku, 07.05 Kampus UEK znów zamieni się w festiwal muzyczny, którego pierwszym wykonawcą zostaje… Tede!

 

Fot. Materiały prasowe organizatora

 

Raper z Warszawy tworzący od 1994r. ma wiele sukcesów na swoim koncie. Oprócz rapu, Tede jest także właścicielem przedsiębiorstwa odzieżowego oraz współwłaścicielem wytwórni muzycznej Wielkie Joł. Jako raper natomiast ustanowił rekord i wraz z Peją może się pochwalić największą liczbą albumów w historii, które zadebiutowały na Polskiej liście przebojów – OLiS. W 2016 roku został nagrodzony statuetką Złotej Felgi za całokształt twórczości w polskim hip-hopie.

 

Fot. Materiały prasowe organizatora

 

Współpracował z artystami takimi jak Natalia Kukulska, Ewa Farna, Patrycja Kazadi, O.S.T.R. oraz Pezet. Do jego najpopularniejszych kawałków należą m.in. „T-Killa” i „Ostatnia Noc” a najnowszym kawałkiem podbijającym sieć jest „Rainman” we współpracy z Tymkiem, Trill Pem, Michałem Graczykiem i 2K.

Już od dziś można kupić bilet na XII edycję Koncertu Głównego Juwenaliów UEK! Wszystkie szczegóły na temat sprzedaży można znaleźć na https://www.where2b.org/event/84957