Klasa o profilu disco polo w podlaskim LO

Od września w podlaskim LO ma działać klasa o profilu disco polo

Samorząd Michałowa na Podlasiu ogłosił, że od września w jednym z liceów zacznie działać klasa o profilu estradowym, która specjalizować się będzie w disco polo. Patronatem tej klasy ma zostać agencja Green Star Music, która promuje zespoły takie jak Akcent, Bayer Full, czy Boys.

 

Fot. facebook.com/vogulepoland

 

Dokładnych szczegółów programu zajęć tej klasy jeszcze nie podano. Wstępnie w planie zajęć miałyby się znaleźć dodatkowe lekcje rytmiki, muzyki czy obsługa sprzętu DJskiego. 

Do planów samorządu pozytywnie odniósł się minister edukacji narodowej - Dariusz Piontkowski - który skomentował, że nie widzi nic złego w profesjonalnym przygotowaniu młodych ludzi, którzy chcą występować na scenie. 

 

Fot. popularne.pl

 

Rzecznik prasowy ZNP Magdalena Kaszulanis przyznała, że środowisko nauczycieli jest zdumione otwarciem klasy o profilu disco polo. Pomysł samorządowców został podporządkowany tym, co w tym momencie jest popularne, natomiast na rynku pracy zaczyna brakować osób wykształconych w zawodach takich jak elektryk, mechanik, ślusarz czy krawiec.