Kulturalne wakacje w Krakowie

Brak pomysłu na wakacyjny wieczór w mieście? Przedstawiamy kilka propozycji, które umilą Wam najbliższe tygodnie i dostarczą wielu wrażeń.

 

Miłośnicy muzyki jazzowej koniecznie powinni sprawdzić harmonogram Nocy Jazzu 2019. 13 lipca odbędą się 22 koncerty aż w 18 lokalizacjach. To świetna okazja, by wysłuchać topowych artystów z Europy i świata.

 

 

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zaprasza na wieczorne seanse filmowe. W każdy piątek od 5 lipca do 30 sierpnia w podcienach MOCAK-u, za symbliczną złotówkę, możecie uczestniczyć w pokazach.

12 lipca zaprezentowany zostanie film pt. Ága - jeden z najbardziej niezwykłych filmów Berlinale 2018. To film pełen kontrastów, ukazujący zderzenie człowieka z naturą. 19 lipca, odbędzie się projekcja filmu pt. Sól ziemi z 2014 roku będący opowieścią o brazylijskim fotografie Sebastião Salgado i jego 40-letniej podróży, podczas której dokumentował najważniejsze wydarzenia na świecie. Pełny harmonogram kina letniego znajdziecie tutaj.

 

 

Kino ARS startuje z Kinem Letnim. Przez ponad 2 miesiące prezentowane będą rozmaite seanse w ogródku ZetPeTe przy ul. Dolnych Młynów 10. Wstęp jest darmowy, a pokazy zaczynają się o 21:00. Wszystkie informacje znajdziecie tutaj.

Teatr Bagatela po raz ósmy powraca z Letnim Festiwalem Komedii. W sierpniowym repertuarze pojawi się 13 znanych tytułów, m.in. Kochankowie nie z tej ziemiMaydayTestosteron czy Seks dla opornych, które rozbawią Was do łez. Spektakle rozpoczną się 1. sierpnia, a organizatorzy umożliwiają wykupienie specjalnych karnetów na spektakle w niższej cenie. Więcej szczegółów tutaj.

 

 

W Krakowie ruszyło także Kino pod chmurką. Tego lata projekcje fimowe oragnizowane są przez cztery dzielnice: Wzgórza Krzesławickie, Mistrzejowice, Bieżanow i Prądnik Biały. Na dużym ekranie pojawią się takie produkcje jak La la landGrand Budapest HotelGreen Book czy znana wszytskim Seksmisja, a wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.