Marzec w krakowskim Muzeum Etnograficznym

W marcu jak w garncu, a w tym garncu szykuje się mnóstwo atrakcji, interesujących spotkań oraz warsztatów dla najmłodszych i tych trochę starszych. Miesiąc zacznie się od silnego podmuchu halnego, a skończy na przebudzeniu wiosny. Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza!

 

 

Żywobycie – pokaz filmu „Wiatr. Thriller dokumentalny”| czwartek,
12 marca, godzina 18:00

 

Na początku miesiąca Muzeum Etnograficzne zaprasza do wspólnego obejrzenia filmu „Wiatr. Thriller dokumentalny”, w reżyserii Michała Bielawskiego. Jest to opowieść o halnym – żywiole pozostającym w polskich górach jedną z najbardziej nieprzewidywalnych sił. W jakiego rodzaju dialogu jesteśmy dziś ze światem natury? Na ile udało nam się utrzymać żywy, twórczy kontakt ze środowiskiem, którego potędze wciąż, mimo prób wyemancypowania się, podlegamy? Rozmowę wokół filmu poprowadzi Antoni Bartosz, dyrektor MEK.

 

 

 

Finisaż wystawy: Oprowadzania kuratorskie po wystawie „Heródek” |
niedziela, 15 marca, godzina 12:00 

 

Ostatnie oprowadzanie kuratorskie po kończącej się wystawie czasowej poprowadzą Grzegorz Graff oraz Maja Spychaj-Kubacka. Będzie to ostatnia szansa bliższego przyjrzenia się postaci Karola Wójciaka oraz jego niezwykłym rzeźbom.

 

 

 

Etnograficznym Okiem – Monokolor. Grafit rysunkowy – otwarte warsztaty rysunku | niedziela, 15 marca, godzina 15:30

 

Wyjątkowe spotkania z przedmiotem – eksponatem w przestrzeni muzeum. Posługując się różnymi technikami rysunkowymi, będzie można wkroczyć w świat etnografii, już nie jako zwiedzający, ale badacze, odkrywcy „podszewki” tego fragmentu przeszłości, który zachował się w Muzeum Etnograficznym. Warsztaty skierowane są do wszystkich osób chcących spróbować swoich sił w pracy z rysunkiem. Muzeum zapewnia wszystkie niezbędne materiały.

 

 

 

Studencki Tydzień Sztuki w Muzeum Etnograficznym | wtorek–niedziela, 17–22 marca 

 

Muzeum Etnograficzne oferuje bezpłatny wstęp na wystawę stałą za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej.

 

Etnokalendarz: wiosenne przebudzenie – weekendowe warsztaty rodzinne | sobota–niedziela, 28–29 marca 

Trudy porannego wstawania są niczym w porównaniu do przebudzania się świata z zimowego snu w pierwszy wiosenny poranek. Budzi się cała natura: zwierzęta, rośliny, drzewa, deszcze, wiatr i słońce, które zaczyna świecić inaczej - mocniej, jaśniej, bliżej. W trakcie marcowego Etnokalendarza uwaga skupi się na różnych sposobach budzenia się z zimowego snu.

 

Pełny harmonogram i szczegóły:

Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie

www.etnomuzeum.eu

Facebook: facebook.com/etnomuzeum.krakow

Instagram: instagram.com/mek_etnomuzeum