Plan na kawiarnię na Moście Kotlarskim

Plan na utworzenie kawiarni na Moście Kotlarskim oraz trzech kolejek tyrolskich został przedstawiony przez radnego miejskiego Łukasza Wantucha. Tyrolki miałyby stanąć w trzech lokalizacjach przy Wiśle, jeszcze w tym roku, natomiast projekt kawiarni jest obszerniejszy i mógłby zostać zrealizowany dopiero w kolejne wakacje.

 

fot. https://www.se.pl/krakow/most-kotlarski-zdjecie-dnia-aa-iDXi-uJk2-Bfzf.html

 

Punktem startowym pierwszej z kolejek tyrolskich miałaby być nowo powstała mini wieża w okolicach Jubilatu, ze zjazdem wprost na barkę na Wiśle, niedaleko Wawelu. Druga, dłuższa trasa znajdowałaby się pomiędzy bulwarami w rejonie ul.Konopnickiej a wcześniej wspomnianą barką. Natomiast trzecia trasa rozpoczynałaby się na Moście Kotlarskim, a lądowanie byłoby na bulwarach przy Galerii Kazimierz. 

 

fot. http://www.nalinie.tv/2019/06/tyrolka-03-nad-kadzielnia.html

 

Radny postanowił iść o krok dalej z przedłożonym projektem i zaproponował również  instalację sezonowej kawiarni na szczycie Mostu Kotlarskiego. Cafe na Moście miałaby mieć częściowo przezroczystą podłogę, przez którą widzielibyśmy przejeżdżające pojazdy, szklane ściany i rozsuwany dach. Projekt atrakcji został już złożony do Zarządu Zieleni Miejskiej.