Polikultura- jedyny taki festiwal w Krakowie!

W terminie 16-19 maja 2019 roku odbędzie się 7. edycja festiwalu Polikultura. Wydarzenia, przygotowane i zorganizowane przez studentów I roku zarządzania kulturą i mediami Uniwersytetu Jagiellońskiego, będą miały miejsce na terenie całego Krakowa.

 

Fot. Materiały prasowe organizatora

Polikultura jest jedynym festiwalem w Krakowie, który w pełni organizowany jest przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz ze wspierającymi ich pracownikami i doktorantami Instytutu Kultury UJ. Studenci I roku zarządzania kulturą i mediami przez 8 miesięcy pracują nad wydarzeniami, których kulminacją jest 4-dniowy Festiwal Kultury i Mediów ,,Polikultura”. Głównym celem imprezy jest promocja kultury oraz stworzenie środowiska sprzyjającego jej poznawaniu i aktywnemu uczestnictwu w inicjatywach z nią związanych.

Hasło przewodnie brzmi ,,Lustro. Po drugiej stronie”, co sygnalizować ma zarówno dosłowne, jak i metaforyczne, użycie zwierciadeł. Dzięki inicjatywie studentów, doświadczyć będzie można emocji, które doceniły już setki uczestników w ubiegłych latach.

Harmonogram:

czwartek, 16 maja 2019
19:00
Pokaz Iluzji - Maciej Kulhawik
 
piątek, 17 maja 2019
17:00
Instalacja Artystyczna "Odbicia"
  
20:00
Koncert zespołu COALS
 
sobota, 18 maja 2019
18:00
Wernisaż z podróży na Ukrainę
 
niedziela, 19 maja 2019
15:00
Spektakl "Diamentowy śnieg"
 
Wejście na wszystkie wydarzenia jest bezpłatne! :)