Tymek kolejną gwiazdą Juwenaliów 2020

Czas na kolejną gwiazdę Juwenaliów 2020! 07. maja oprócz Tede na scenie Koncertu Głównego zagości również… Tymek! Ten dwudziestopięcioletni raper z Opola, tworzący od 2013 wspólnie z Big Scythe, podbił polską scenę muzyczną swoim kawałkiem "Język Ciała". Twórczość Tymka bije rekordy popularności na platformach streamingowych, na Spotify pokonał samego Taco Hemingwaya w kategorii liczby słuchaczy.

 

fot. juwenaliauek.pl 

 

Utwór “Język Ciała” obecnie posiada 112 miliony wyświetleń na portalu YouTube. Jest to najczęściej odtwarzana piosenka wśród polskich słuchaczy. Do tej pory jedynym polskim raperem, któremu udało się przekroczyć granicę 100 milionów wyświetleń był Grubson. Artysta idąc za ciosem wydał kolejny utwór “Poza kontrolą”, który również okazał się być hitem.

 

fot. https://newonce.net/wp-content/uploads/2019/12/tymek-1.jpg  

 

Tymek, a właściwie Tymoteusz Bucki nagrał dotychczas trzy albumy: JestemTymek (2017), Sono (2018) oraz Klubowe (2019). Z czego ostatni z nich został wyróżniony złotą płytą. Tego roku możemy się spodziewać dwóch kolejnych albumów od młodego artysty, tym razem w kolaboracji z raperami takimi jak Deys oraz naszą pierwszą gwiazdą – Tede.