Wielka zwrotka Ż

Trwa akcja marki Żywiec, która ma na celu rozpowszechnienie nawyku oddawania butelek zwrotnych. Wraz z rozpoczęciem kampanii “Wielka zwrotka Ż”, na półki sklepowe trafiło piwo Żywiec z odwróconą etykietą.

 

Fot. https://static.wirtualnemedia.pl/

 

W ramach akcji, za każdą butelkę zwrotną oddaną do wybranych sklepów dostaniemy 35 groszy (jest to cena sugerowana). Do sklepu natomiast trafia różnica 15 groszy, co ma zachęcić punkty do zaangażowania się w tę akcję. Liczba sklepów, która bierze udział w projekcie wynosi 6.5 tysiąca i możemy je sprawdzić na stronie: wielkazwrotkaZ.pl.

Akcja powstała w trosce o nasze środowisko. “Wielka zwrotka Ż” pokazuje nam, że każdy może przyczynić się do zmniejszania ilości produkowanych odpadów przez małe czyny. Żywotność butelki zwrotnej, którą odda się do sklepu może trwać ponad 5 lat, co ma znaczący wpływ na ograniczenie produkcji CO2.

 

Fot. https://grupazywiec.pl/

 

Ambasadorami akcji zostali Monika Brodka, Marcin Dorociński oraz Maciej Musiał. Artyści promują kampanię na swoich portalach społecznościowych, reklamują również torby ekologiczne, które mają specjalne przegródki, mające na celu ułatwienie konsumentom zwrot butelek do sklepu.