IRA w Klubie Studio

 

Już w najbliższy piątek (25.10) polski zespół IRA wystąpi w krakowskim Klubie Studio.

IRA to polski zespół rockowy, pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu – IRA – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta Mój dom, a następnie 1993 i koncertowa Live odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: NadziejaMój dom, Bierz mnie, Wiara, czy California do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu.

 

W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie Znamię do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty Ogrody, z zespołu odszedł gitarzysta i współzałożyciel, Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność.

 

Fot. Materiały prasowe

 

Po 7 latach przerwy grupa wróciła na scenę. Zespół ruszył w trasę koncertową pod hasłem: IRA – Wracamy!, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła grupę w słuszności tej decyzji. 12 sierpnia 2002 roku zespół wydał płytę Tu i teraz, przypominając się szerszej publiczności. W 2003 roku IRA obchodziła 15-lecie istnienia. Z tej okazji, w Amfiteatrze w Radomiu odbył się wielki koncert jubileuszowy, który zgromadził blisko 7 000 fanów! Rok 2003 przyniósł też zmiany personalne w szeregach zespołu. Do składu dołączyli gitarzyści Marcin Bracichowicz, Maciej Gładysz oraz Sebastian Piekarek.

 

W maju 2016 zespół wydał płytę MY, która w październiku uzyskała status Złotej Płyty, a promujący wydawnictwo pierwszy singiel Wybacz w sierpniu 2016 uzyskał status Platynowego Singla. Aktualnie płytę promuje kolejna kompozycja Wymyśleni, która z powodzeniem podbija serca słuchaczy.

 

Bilety:

TicketClub Polska: https://ticketclub.pl/koncerty/ira-klub-studio-krakow-919/

ebilet.pl: https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/ira/

Going.: https://goingapp.pl/place/364/1/klub-studio