Kultura trochę inaczej

Główne punkty turystyczne są już Ci doskonale znane, ale dalej chcesz obcować z kulturą w dość szerszym znaczeniu? Przedstawiamy nietypowe miejsca, w których niedzielne popołudnie spędzisz w odmienny sposób. Trochę kultury w nieco inny sposób. 

 

Ogród Botaniczny

 

Idealny na randki, rodzinne wyjścia czy długie spacery - Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego zachwyca w szczególności o tej porze roku. Otwarty codziennie od 9:00 do 19:00 zaprasza gości indywidualnych oraz całe grupy. Bilet ulgowy kosztuje 5 zł, normalny kupisz nieco drożej bo za 9 zł. Możliwe jest również zorganizowanie zajęć edukacyjnych, wszystkie zakupione bilety upoważniają do wstępu do szklarni i Muzeum Ogrodu Botanicznego. Fani fotografii mogą wzbogacić swoje portfolio, jednak w celach komercyjnych pobierana jest opłata.

 

Lustrzany Labirynt

 

Jeśli selfie do lustra w domu już Ci się znudziło wpadnij do Lustrzanego Labiryntu. Zaraz przy Rynku Głównym możesz się zgubić w nietypowym labiryncie. Bawić możesz się w każdy dzień tygodnia od 10:00 do 21:00. Dotarcie do wyjścia może nie być tak łatwe jak się wydaje. Kolorowe światła dodatkowo zniekształcają rzeczywistość (niepotrzebne będą Ci już filtry na insta). Wejść możesz za 14 zł, ale często w sieci pojawiają się kupony promocyjne dzięki czemu zaoszczędzisz jeszcze na lody.

 

Ogród Doświadczeń

 

W rozwijaniu umiejętności ruchowych jak i tych pobudzających myślenie pomoże wizyta w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Bilety wstępu w zależności od wybranego pakietu kupisz za ok. 15 zł. Ogród umożliwia organizację urodzin, sesji zdjęciowej czy warsztatów “Ścieżka nocna”. Instalacje interaktywne ułatwiają zabawy światłem, na nietypowych instrumentach muzycznych czy w zgeometryzowanym systemie labiryntu.

 

Muzeum Żywych Motyli

 

Jedna z kamienic w samym centrum Krakowa ma nietypowych lokatorów. Motyle, patyczaki, małe ptaki i papugi królują w Muzeum Żywych Motyli. Tam wręcz wskazane jest dotykanie eksponatów. Niesamowite kolory i kształty mieszkańców Muzeum ucieszą oczy zwłaszcza tych małych gości. Dla obrońców praw zwierząt mamy dobrą wiadomość, “eksponaty” są pod stałą kontrolą weterynaryjną i pod opieką wykwalifikowanej obsługi.