Nowy wizerunek Quebonafide

Nowy wizerunek Quebonafide - przemyślany marketing czy sprawdzian dla fanów?

Prawie 3 lata od czasu wydania swojego ostatniego solowego krążka, Quebonafide wraca z nowym materiałem. Kolejna płyta artysty będzie zatytułowana “Romantic Psycho”, data premiery nie jest jeszcze znana, natomiast jest już o niej głośno. Wszystko za sprawą zmiany wizerunku Quebo, na którą zdecydował się przy promocji nowego albumu. 

 

Fot. https://cdn.galleries.smcloud.net

 

Tydzień temu artysta na swoim oficjalnym profilu na Instagramie dodał zdjęcie zapowiadające nową płytę, na którym wygląda tak samo jak za czasów swoich studiów, kiedy to jeszcze nie miał tatuaży i nosił koszulki polo. Zdjęcie okazało się nie być “fejkiem”, a Quebo od tego czasu dodawał wiele selfie w podobnej stylówce z gwiazdami show biznesu. Wystąpił gościnnie na koncercie Taco Hemingwaya w Warszawie, pojawił się w restauracji Modesta Amaro ze swoją partnerką Natalią Szroeder oraz wystąpił w Dzień Dobry TVN. Jego wywiad w popularnej śniadaniówce, podczas którego swoim introwertycznym zachowaniem miał niejako kpić z osób, które cierpią na zaburzenia emocjonalne, wzbudził liczne kontrowersje.

 

Fot. cgm.pl 

 

Czy nowy wizerunek Quebo to chwytliwy pomysł na marketing, czy jednak idzie za tym jakaś głębsza myśl? Na nowo powstałym muralu w Warszawie widnieje screenshot instagramowego posta Quebonafide, w nowej stylizacji, a pierwszy komentarz pod zdjęciem brzmi: “Dlaczego znowu jesteś taki brzydki”. Quebo zwraca tym samym uwagę na problem oceniania artystów ze względu na ich wygląd i wizerunek oraz na nieustający konflikt, przed jakim często stają gwiazdy jego kalibru - czyli iść dalej po utartej ścieżce i robić nieustannie to, co podoba się fanom, czy może próbować ciągle szukać siebie na nowo, budząc często wątpliwości słuchaczy i poddając ich swego rodzaju testowi zaufania. 

 

Fot. cgm.pl

 

Do tej pory ukazały się dwa premierowe single Quebonafide. Dostępny jest już preorder płyty, a podczas wspomnianego wcześniej wystąpienia w Dzień Dobry TVN artysta oficjalnie potwierdził kwietniowy koncert na warszawskim Torwarze.